آصفیان برند برتر لوستر ایرانیان

راهنمای خرید لوستر سقفی

لوستر سقفی - asefian.com

انواع لوستر سقفی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بایدها و نبایدها در انتخاب لوسترهای سقفی و همچنین شناخت انواع لوسترهای سقفی کریستال و لوستر سقفی مدرن آشنا کرده و در نهایت سهم کوچکی در انتخاب یک دکوراسیون جذاب همراه شما داشته باشیم حتی اگر فضایی با سقف کوتاه دارید.

لوستر های سقفی نیز در اشکال و مدل‌های متفاوتی در بازار عرضه شده‌اند که انتخاب درست آنها در نورپردازی بهتر، کمک بسزایی خواهند کرد.

این نوع لوستر ، با توجه به متریال به‌کاررفته در آن، فضایی که قرار است در آن نصب شود، طراحی، استایل، کوتاه و بلند بودن، تعداد لامپ‌ها و همچنین سبک آن، به موارد مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

number11

لوستر سقفی کریستال

لوسترهای سقفی از نظر متریال به: لوستر سقفی کریستالی، فلزی، پارچه‌ای و شیشه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند.

یکی از علت‌های محبوبیت این لوسترها، وجود انواع گوناگون آن است که با هر سلیقه و هر خانه‌ای به راحتی منطبق خواهد شد.

از نمونه کلاسیک لوستر سقفی کریستال می‌توان در دکوراسیون خانه‌هایی که مبلمان سلطنتی یا کلاسیک یک جزء مهم از آن را شامل می‌شود استفاده کرد.

این محصول به طور کامل کلاسیک است و بیشتر مواقع با کریستال‌های گرد درست می‌شود.

از سایر مدل‌های لوستر سقفی کریستال می‌توان به لوستر سقفی مدرن اشاره کرد.

لوسترهای مدرن سقفی به انواع گوناگونی نظیر چهارگوش، گرد و مربعی تقسیم‌بندی می‌شود و بیشتر در منازلی که طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها سبک‌های مدرن است، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به هر میزان که نقش‌ونگار، طراحی، تعداد و جنس کریستال‌های لوسترهای سقفی کریستالی بیشتر و بهتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

لوستر سقفی مدرن بر خلاف لوسترهای کریستال سقفی کلاسیک آن آویزهای کریستالی و ریسه‌ای کمتر و جزئیات بیشتری به همراه اشکال هندسی در آن به‌کاررفته است.

به طور مثال مدل گرد لوستر مدرن سقفی چند ردیف دایره متقاطع را شامل می‌شود که از سطح سینی آن آویزان هستند.
مدل چهارگوش لوسترهای مدرن سقفی که به دلیل طرح یونیک و خاصش شهرت دارد، می‌تواند به سادگی فضای شما را متحول کرده و بر جذابیت و چشم‌نوازی آن اضافه کند.

number11

لوستر سقفی برنزی

برنز، فلزی متشکل از آلیاژ مس و قلع است که سالیان طولانی است که در ایران و جهان مورداستفاده واقع می‌شود. لغت برنز به طور معمول برای آلیاژهایی مورداستفاده قرار می‌گیرد که بر پایه مس تولید شده‌اند، فلز برنج یکی از آن‌ها به حساب می‌آید. در ساخت و تولید لوسترهای سقفی برنزی برنج مورداستفاده قرار می‌گیرد، به دلیل اینکه فلز برنج از برنز در برابر تغییر رنگ، اکسید و کدرشدن مقاوم‌تر است. افزون بر این، این فلز از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و رنگ طلایی بیشتری نسبت به برنز دارد. لوسترهای سقفی از نظر متریال و آبکاری به انواع مختلفی تقسیم دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.
  1. لوستر سرامیکی
  2. لوستر آنتیک
لوستر سقفی کریستال - asefian.com
number12

لوستر سقفی با ارتفاع کم

در لوستر سقفی با ارتفاع کم همان گونه که انتظار می‌رود لوستر با سقف فاصله کمی دارد و یا به طور کامل بر روی آن نصب می‌شود.

بیشتر مدل‌های این نوع لوسترهای سقفی، در فضاهایی با سقف کوتاه کاربرد دارند که هم‌زمان با تأمین نور مناسب، باعث می‌شوند دیگر المان‌های دکوراسیون نیز جلوه زیبایی داشته باشند.

نورپردازی صحیح و انتخاب درست لوسترهای سقفی کمک خواهد کرد تا کوتاهی سقف فضا کمتر به چشم بیاید.


برای دیدن محصولات لوستر اسپرت کلیک کنید

number13

لوستر سقفی حبابی یا فلاش

لوسترهای سقفی فلاش که با نام لوستر سقفی حبابی آشناتر به نظر می‌رسد بسیار ساده و تشکل شده از یک نیم‌دایره شیشه است که به سقف متصل می‌شود.

طرح‌ها و مدل‌های مختلف و زیبایی در ابعاد کوچک و بزرگ برای لوسترهای سقفی مدل حبابی وجود دارد که بیشتر در فضاهایی با سقف کوتاه به کار برده می‌شود.

به طور معمول انتخاب و نصب لوستر حبابی در فضاهایی که ارتفاع سقف، کمتر از ۲ متر است بیشتر کاربرد دارد؛ زیرا درخشش و زیبایی منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند.

هرچند انتخاب لوسترهای سقفی حبابی بزرگ‌تر برای فضاهایی با سقف بلند، خود یک ایده جذاب محسوب می‌شود.

 

نصب لوستر حبابی در اتاق کودک نیز کاربرد دارد تا ایمنی و نور کافی برای کودک فراهم کند.

اتاق رخت‌کن، راهرو، بالکن، لابی و غیره سایر فضاهایی هستند که لوستر حبابی در این فضاها به کار برده می‌شود.

لوستر آصفیان
number14

لوستر سقفی آویزی کم‌ارتفاع

یکی دیگر از مدل‌های کاربردی و پرطرف‌دار لوسترهای سقفی به نام لوستر سقفی آویزی با ارتفاع کم معروف است.

لوستر آویزی سقفی با ارتفاع کم در زمان نصب در حدود ۵ الی ۲۰ سانتی‌متر از سقف فاصله گرفته و برخلاف مدل لوسترهای سقفی حبابی، می‌شود گفت حالت آویز دارد.

به همین سبب برای سقف‌های بلندتر که در حدود ۲ تا ۳ متر از زمین ارتفاع دارند، کاربرد دارد.

یکی از مزیت‌های لوستر آویزی کم‌ارتفاع تعویض راحت لامپ آنها است.

این مدل بیشتر برای آشپزخانه‌ها، اتاق غذاخوری و فضاهایی که به نور زیادی احتیاجی ندارند مناسب است.

لوستر آویزی کم‌ارتفاع سبب می‌شود سقف روشن‌تر و سالن بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر آید.

number15

لوستر سقفی آویزی

در بیشتر فضاها و سالن‌ها یک مدل از لوستر‌ سقفی آویزی به چشم می‌خورد.

این مدل آویزها برای فضاهایی با ارتفاع بیشتر کاربرد دارند و چنانچه به‌درستی و در ابعاد مناسب انتخاب شوند یکی از چشم‌نوازترین و درخشان‌ترین منابع روشنایی به شمار می‌روند.

number15

لوستر سقفی مدل ریلی

چنانچه قصد داشته باشیم یک تعریف جامع و کامل از انواع مدل‌های لوستر سقفی داشته باشیم باید از مدل ریلی و مدل جزیره نیز صحبت کنیم.

لوستر مدرن سقفی _ asefian.com

مدل ریلی نظیر یک ریل فلزی است که لامپ‌های متعددی بر روی آن نصب شده است. لوستر مدل ریلی را هم به شکل مستقیم و هم به شکل آویزی بر روی سقف نصب می‌کنند.

و برخی اوقات مدل‌هایی در میان آنها دیده می‌شود که امکان تنظیم جهت لامپ را به مصرف‌کننده می‌دهد و برای تمرکز نور بر شی یا مکان خاصی بسیار کارایی بسیاری دارند.

فضاهای مناسب لوستر سقفی

شما این امکان را دارید که آویز سقفی را برای فضاهای گوناگون در منزل خود استفاده کنید.

لوستر سقفی کریستال و یا لوستر سقفی مدرن مناسب استفاده در پذیرایی، آشپزخانه و یا حتی اتاق خواب است.

استفاده از لوستر سقفی کریستال در اتاق سبب می‌شود تا اتاق شما شیک و متفاوت به نظر برسد.

بهتر است این مدل از لوسترهای سقفی را در ارتفاع مناسبی از سقف نصب کنید.

باید یادآور شویم نصب لوستر سقفی کریستال در راهروها ایده جالبی نیست؛ زیرا سبب کوتاه دیده شدن سقف راهرو می‌شود.

لوستر سقفی کریستال در سقف‌هایی با ارتفاع بلند باشکوه‌تر به نظر می‌رسد.

 لوستر سقفی مدل کریستال برای سقف‌هایی با ارتفاع بلند بهترین انتخاب است.

اما در سقف‌هایی با ارتفاع کوتاه به طور کلی گزینه مناسبی محسوب نمی‌شوند و سبب کوچک‌تر دیده شدن فضای شما خواهند شد به همین سبب پیشنهاد می‌کنیم چنانچه سقف منزل شما کوتاه است از سایر مدل‌های آویز سقفی استفاده کنید.


برای دیدن محصولات لوستر اتاق خواب کلیک کنید

لوستر آصفیان

طریقه نصب لوستر سقفی

روش نصب لوستر سقفی را در ادامه در چند مرحله ساده به طور خلاصه توضیح داده‌ایم:
  1.  چنانچه از قبل لوستری نصب بوده آن را باز کنید.

۲- نصب پایه لوستر سقفی:

۳- نصب‌کردن لوستر سقفی:
لوستر آصفیان

لوستر سقفی در سبک‌های مدرن

لوستر سقفی مدرن اغلب در فرم‌های ساده و مینیمال تولید می‌شود.

لوسترهای سقفی مدرن تزئینات و زرق و برق‌های لوسترهای سقفی مدل کریستال و برنزی را ندارند و دارای طراحی ساده‌ای هستند.

کاربرد لوستر سقفی مدرن:

از سایر انواع آویز‌های سقفی می‌توان به مدل لوستر سقفی مدرن اشاره کرد.

لوستر مدرن سقفی به سبب ارتفاع کم، در فضاهای کوچک علاوه بر کارایی از درخشش و جلوه خاصی برخوردارند.

به کار بردن لامپ‌های ال‌ای‌دی و تعداد محدودی کریستال با انحناهای خلاقانه در بدنه همگی سبب شده است لوستر سقفی مدرن فضا را بسیار چشم‌نوازتر کند.

لوستر مدرن سقفی برای سالن‌های پذیرایی که دارای سقف کاذب و دکوراتیو هستند نیز کاربرد فراوانی دارند؛ زیرا می‌شود گفت که سبک‌وزن هستند و به سادگی به سقف متصل می‌شوند.

اگر اندکی در انتخاب مدل لوستر سقفی مدرن دقت داشته باشید، شکوه و جلوه منحصربه‌فرد و بی‌نظیری را به سالن پذیرایی شما می‌بخشد.

قیمت لوسترهای مدرن سقفی سالن پذیرایی به سبب تنوع بسیار بالایی که در مدل‌های عرضه شده آن به بازار وجود دارد در طیف وسیعی متغیر است.

متریال مورداستفاده در لوستر سقفی

برای تولید و ساخت آویز سقفی از متریال‌های گوناگونی استفاده می‌شود که همین متریال تعیین‌کننده تناسب داشتن یا نداشتن لوسترهای سقفی در فضاهای متفاوت است.

شیشه، کریستال و فلز، سه ماده‌ اصلی هستند که در ساخت و تولید آویز سقفی بیشترین کارایی را دارند هرچند در ساخت لوسترهای مدرن از پارچه یا سایر مواد نیز استفاده می‌شود که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی می‌دهد.

بدون تردید تزئینات به‌کاررفته در لوسترها تعیین‌کننده مناسب‌بودن یا نبودن آنها برای فضای شما خواهند بود.

لوستر سقفی - asefian.com

لوستر سقفی شیشه‌ای:

شیشه را می‌توان پرکاربردترین ماده در تولید و ساخت لوستر معرفی کرد. این ماده نور را به خوبی منتشر خواهد کرد بدین ترتیب، تأمین‌کننده نور و زیبایی دکوراسیون خواهد بود.

از سالیان پیش تا به امروز ونیز صنعت شیشه‌گری ونیز در ایتالیا دارای شهرت جهانی بوده و آثاری بی‌نظیر به جهان معرفی نموده است.

هنر دست شیشه‌گران ونیزی هر فردی را مجذوب و شگفت‌زده خواهد کرد.

مجموعه آثار آویز سقفی شیشه‌ای دی مایو و لوستر آرت دی مورانو مثال‌هایی اعجاب‌انگیز از لوسترهای زیبای شیشه‌ای هستند که در ایتالیا طراحی و تولید می‌شوند.

 

 

لوستر سقفی پارچه‌ای:

پارچه متریال دیگری است که در چند سال اخیر در طراحی و تولید لوستر، آباژور یا چراغ‌های کنار سالنی مورداستفاده طراحان و تولیدکنندگان قرار گرفته است.

چنانچه قصد دارید دکوراسیون گرم و دلنشینی داشته باشید انتخاب یک آباژور پارچه‌ای می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ اما یک لوستر پارچه‌ای نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای تأمین روشنایی سالن پذیرایی شما باشد.

با این وجود انتخاب لوستر سقفی پارچه‌ای برای اتاق خواب، فضای نشیمن یا غذاخوری می‌تواند انتظار خوبی باشد و انتظارات شما را برآورده کند.

لوستر سقفی کریستال:

کریستال‌ها، قطعات تراش‌خورده شیشه‌ای هستند که با جذب و انتشار نور در چندین جهت زیبایی و درخشندگی مسحور کننده‌ای را خلق می‌کنند.

برای تزئین مدل‌های لوستر سقفی نیمه آویز و آویزی، کریستال‌ها نقشی اساسی دارند. هرچند در مقیاس هزینه‌هایی که باید برای پرداخت یک لوستر پرداخت شود قیمت، لوستر کریستالی اندکی بیشتر از انواع دیگر است؛ اما زیبایی و جلوه شگفت‌انگیز آنها باعث می‌شود نتوانید به راحتی از خرید آنها صرف‌نظر کنید.

 

لوستر سقفی فلزی

هرچند اسکلت اصلی بیشتر لوسترهای سقفی از یک نوع فلز تشکیل می‌شود؛ اما المان‌ها و تزئینات کریستالی و شیشه‌ای، تمرکز و توجه مخاطب را از فلز گرفته و فقط شکست‌های نور در شیشه و کریستال به چشم می‌آید.

با این وجود فلز متریال اصلی در طراحی و ساخت بسیاری از مدل‌‌های لوستر است و در مدل‌های لوستر سقفی مدرن امروزی نیز بیشتر شاهد استفاده از فلز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید